Мета нашого з Вами спілкування – розглянути косметологічні проблеми з точки зору медицини, в тому числі  нетрадиційних та східних методів лікування.

90% косметологічної індустрії, не дивлячись на високий рівень її розвитку направлено на місцеву дію, дію зовні. Але шкіра – це частина людського організму, яка ніколи не існувала окремо, її стан напряму залежить від стану організму, як фізичного, так і психологічного.

             Основна функція шкіри  це  функція захисту і виділення. Шкіра має в своєму складі багато сальних і пітних залоз, які зволожують її, зберігають від пересихання за допомогою жиру і рідини. Якщо функцію  виведення токсинів з організму не виконує товстий кишечник і печінка, токсини починають виводитись через шкірні залози. Організм, пробуючи вивести токсини, збільшує в цих місцях кровообіг. Таким чином виникає запальна алергічна реакція. Сальні залози, що мають токсини, є відмінним середовищем для розвитку мікроорганізмів, помимо цього здатні забиватись салом і брудом. Так виникають вугрові висипи. Активність сальних залоз, жирний тип шкіри залежить від конституційних особливостей, вікового періоду, гормональних розладів. Як правило, вугровий висип – проблема підлітків з 12 до 18-20 років, коли організм переживає бурхливу гормональну перебудову. Можливо це деякий захист природи: організм не зрілий, йому не потрібно принаджувати протилежну стать...

Друга, не  менш важлива косметологічна проблема – зморшки. Це також закономірний процес  - процес старіння. Зморшки, як і сиве волосся, виникають також в період гормональної перебудови, коли знижуються гормони відповідальні за репродуктивну функцію. Так жорстоко влаштований світ: організм старіє, він не може продовжувати рід, йому нема потреби гарно виглядати і  принаджувати протилежну стать. Але переживати відносно цього не можна і шкідливо. І в тому, і в іншому випадку ми повинні пам’ятати, що любий вік прекрасний, люба проблема регулюється, а негативні емоції шкідливі  для шкіри і організму, позитивні – корисні.З точки зору східної філософії шкіра, зморшки, процес старіння, вікова категорія від 48 до 60 років, а так же легені і товстий кишечник відносяться до енергетичної категорії сухоті, печалю. Тому, пересушування шкіри жарким сухим повітрям, сонцем, зашлакований товстий кишечник, хронічні закрепи, куріння, а також емоції печалю будуть сприяти появі передчасних зморшок.

Зовнішній вигляд завжди знаходиться в прямій пропорції від фізичного і емоціонального здоровя.

Тому, почніть з порядку в Вашому організмі. Навіть самий здоровий організм, починаючи з 30 років потребує регулярних санологічних міроприємств. ( див. Розділ «Санологія»). Санологічні програми можна порівняти з прибиранням організму, так як направлені вони на очищення організму від різного роду шлаків. «Прибирати» потрібно не тільки кишечник, але і обов’язково печінку, нирки, лімфу, судини, тому, що це здоровий вигляд обличчя, відсутність пастозності, набряків і темних кіл під очима. Добрий кровообіг обличчя -  це молодий вигляд, відсутність зморшок.

Серед санологічних методів очищення кишечнику найбільш відомий за допомогою клізм. Якщо Вам не підходить цей метод, існують інші методи очищення, в тому числі за допомогою лікарських рослин. Осанні десятиріччя популярний метод гідроколонотерапії, що дозволяє радикально очистити товстий кишечник за допомогою спеціально підготовленої води. Процедура може проводитись від30 хвилин до години, еквівалентна 30 очисним клізмам. Це дуже добрий метод очищення і оздоровлення. Процедури повинні проводитись після дозволу лікаря і під його контролем, так як метод має ряд протипоказань. За курс лікування потрібно робити не менше трьох, але не більше пяти, в рідких випадках семи процедур. Курси проводяться не частіше, чим раз на пів року.


Припущення, що гідроколонотерапія вимиває всю корисну мікрофлору і виникає дисбактеріоз - не вірне. З каловими масами ми і природнім шляхом виводимo з організму масу корисної кишкової флори.. З шлаками, що гниють вимивається в основному гнилісна мікрофлора. Гідроколонотерапія не стерилізує кишечник так як це роблять антибіотики. Після гідроколонотерапії на стінках кишечнику остається флора для розмноження як корисна, так і гнилісна. Гідроколонотерапія – зручний метод для зміни мікрофлори в сторону корисної. Для цього препарати кишкової флори приймаються всередину і вводяться за допомогою мікроклізм в кишечник.

Рекомендуємо оберігати здоров’я кишково-шлункового тракту, жовчовивідної і сечовивідної систем. На обличчі в першу чергу проходять меридіани шлунку(нижня і верхня щелепи), товстого кишечнику (носо-губні складки), жовчного міхура (лоб, скроні), сечового міхура (міжбрівна область), тонкого кишечнику (скули). Волосиста частина голови представлена в основному меридіанами жовчного міхура, сечового міхура, а також шлунку.


З точки зору східної філософії основними ворогами енергії сухості і холоду (відповідають за процес старіння) можуть бути енергії тепла (кровообіг, радість, бажання, південь), вітру (рух, допитливість, оригінальність, схід), вологості (жирова тканина, турбота, центр) якщо розібратися, то люди сходу старіють значно пізніше, чим люди, що живуть на заході і півночі. Енергія молодості – це енергія вітру, тепла, радості; енергія зрілості – вологість, усвідомлення, турбота; енергія старості - сухість, холод, печаль і страх. Тому, щоб не старіти потрібно

1) завжди радіти життю такому, яке воно є;

2) бажати;

3)творити;

4) проявляти допитливість, оригінальність;

5)турбуватись про ближніх.

Не можна:

1) печалитись;

2) байдуже відноситись до навколишнього світу;

3) боятис

4) проявляти зайву дратівливість;


5) переживати.

На фізичному рівні енергію вітру підтримуємо насамперед фізичними вправами. Фізичні вправи повинні ввійти в наше життя з самого раннього дитинства, точно так же, як необхідність, наприклад, чистити зуби. Авжеж старість – це не тільки зморшки, а і в’яла та обвисла шкіра на таких же м’язах. Фізичні вправи підтягнуть м’язи, покращать кровообіг і настрій. Існує цілий комплекс вправ для мімічних м’язів обличчя при виконанні вправ по методу бодіфлекс. Метод дозволяє не тільки підтягнути м’язи, а і в короткий період спалити жирові відкладення, значно покращити кровообіг, збагатити тканини киснем.

     Енергію тепла підтримуємо за допомогою масажу, водних процедур, бані, парафіно-озокеритових масок. Великий арсенал в фізіотерапевтичній косметології. За допомогою ультразвуку, електричних струмів можливо не тільки покращить кровообіг, але і ввести косметичні засоби  в більш глибокі прошарки шкіри. Є методи електростимуляції, що дозволяють значно підтягнути м’язи. Але приймати фізіотерапевтичні процедури потрібно після консультації лікаря, так як є цілий ряд протипоказань, серед яких, наприклад, захворювання щитовидної залози. Обережно потрібно відноситись до процедур, що обіцяють миттєвий результат. Великої потужності ультразвукові т електромагнітні хвилі можуть несприятливо діяти на базальні і стовбурові структури головного мозку, визиваючи безсоння, запаморочення, вегето-судинну дистонію і навіть невроз.

   Енергію вологості підтримують за допомогою масок, кремів. З цією ж метою рекомендують більше пити не менше 1.5 -2 літри за добу). Рідина не тільки покращить  пружність шкіри, а і виведе токсини з організму.

      Дуже важливе живлення клітин і тканин організму. Організм повинен одержувати достатню кількість біологічно активних речовин, вітамінів  та мікроелементів. Тому дуже важливо налаштувати правильне здорове харчування, що містить мінімум хімічних додатків і консервантів.

        Живлення клітин шкіри можливо значно покращити за допомогою різних масок і косметичних засобів. Але на першому місці повинні стояти маски із натуральних продуктів. І тільки тоді, коли їх арсенал і дія вичерпані, можна переходити на продукти косметологічних фірм.. Навіть самі дорогі косметичні засоби мають в своєму складі консерванти, інакше вони зіпсуються при зберіганні. Найдорожчі біологічно-активні добавки без консервантів довго не зберігаються. Маски потрібно готувати і тут же використовувати. Креми можна компенсувати масками з додаванням натуральних жирів: сметани, оливкової, льняної олії та ін.   

Заслуговує уваги використання африканських равликів ахатин. Слиз, який вони виділяють, має виражені регенеруючі властивості, розгладжують зморшки. Методика проста: очищена шкіра зволожується водою, а ще краще молоком, равлика пускають плазувати по проблемним зонам. Довгий час можна обходитись без крему для обличчя. Як домашня тваринка особливого догляду равлики не потребують. Зручні в використанні, так як виростають до розміру долоні (довго плазувати не приходиться).


Велику роль в процесі старіння відіграють недоокислені продукти – вільні радикали, які здатні пошкоджувати клітини, визивати хронічне запалення тканин, провокувати утворення онкологічних клітин. Тому важливо більше перебувати на свіжому повітрі, використовувати фізичні вправи, що супроводжуються різними дихальними техніками бодіфлекс та ін) Важливо використовувати достатню кількість антиоксидантів, як в продуктах харчування, так і місцево. До загальновідомих антиоксидантів відносяться вітаміни А,Е,С. Вітамінів А,Е багато в овочах і фруктах жовтого, помаранчевого, червоного кольору, жирних сортах риби, оливковій олії; вітаміну С – в агрусі, шипшині, чорній смородині, лимонах. Як антиоксидантна терапія заслуговує уваги синглентно-киснева терапія, озонотерапія.

Заслуговує уваги фітотерапія. В її арсеналі є засоби, які допомагають звільнити організм від шлаків, підтримувати в здоровому стані кишково-шлунковий тракт, печінку, нирки, нервову систему, покращують кровообіг, мають імуномоделюючу, антиоксидантну, омолоджуючу дію (морозник, маклюра, лофант, жень-шень, дев’ясил і ін.) Застосовувати лікарські рослини потрібно під контролем фітотерапевта, так як до них можуть бути протипоказання, частина із них сильнодіючі і навіть отруйні. 

Достойну увагу потрібно приділити  гірудотерапії. П’явка значно покращує мікроциркуляцію, сприятливо діє на набряки, вводить до організму більше 100 біологічно-активних речовин, які роблять більш крепким сон, надають бадьорості вдень, нормалізують імунітет, розсмоктують  злуки (спайки), і саме головне – серед них є гіалуронова кислота, яка попереджує і сприяє розгладжуванню зморшок. Гірудотерапія дає чудові результати при лікуванні вугрової хвороби, зменшує сальність шкіри, пастозність, набряки обличчя, мішки під очима. Ставлять п’явки за вуха на сосцевидні відростки, шийно-комірцеву зону, область яєчників. Якщо п’явку після використування розмолоти в блендері з любою кремовою основою – виходить чудова маска, яку можна використовувати не тільки для обличчя, але і на все тіло для лікування целлюліту, варикозно - розширених вен та капілярів. Це жорсткий метод, але п’явку після використання так, чи інакше вбивають дезрозчином. Існують спеціальні косметологічні п’явки малого розміру, які ставлять безпосередньо на зморшки. Єдина неприємність – кровотеча, можливі синці, запально - алергічна реакція на місці постановки. Ці явища проходять і рахуються нормою. Просто, для використання цієї методики потрібно брати косметологічну відпустку. Результат цього вартує.   Ще один, заслуговуючий уваги метод лікування – рефлексотерапія – метод, що стимулює внутрішні резерви організму. На обличчі знаходяться багато біологічно-активних точок (БАТ)і дія на них приводить до виділення організмом біологічно-активних речовин, покращується лімфо - і кровообіг, регенерація (заживання) тканин. Методів дії на БАТ багато. Самий розповсюджений і доступний – точковий масаж. Простий в застосуванні і метод аплікації на точки магнітних стимуляторів, перцевого пластиру, гомеопатичних гранул. Всім цим методам Вас може навчити рефлексотерапевт під час консультації.

Лікарською маніпуляцією рахується голкорефлексотерапія, а також ін’єкції в точки акупунктури різних препаратів : вітамінів, нікотинової кислоти, гомеопатичних препаратів і інших біологічно-активних препаратів. голки ставляться в самі активні БАТ обличчя і тіла. Серед них БАТ довголіття на меридіані шлунку, точки на меридіані печінки, нирок, товстого кишечнику і т.д. Також голки вводяться під зморшки, що приводить до активації процесів регенерації, під зморшкою покращується кровообіг і саме головне – продукується гіалуронова кислота і колаген. Зморшка при цьому піднімається і розгладжується. Таким же чином підтягуються тканини підборіддя і других частин тіла, якщо ставляться голки, або робляться ін’єкції просто в тканини.Метод введення біологічно-активних речовин в мікро дозах в тканини називається мезотерапією. Важливо, щоб такі процедури проводив дипломований спеціаліст, який  володіє рефлексотерапією і добре знає анатомію. Метод вирішує проблему введення місцево ззовні біологічно-активних речовин. Звичайними фізіотерапевтичними методами (ультразвук, електрофорез ) їх можна ввести не глибше епітеліального шару шкіри.

Голкорефлексотерпія стимулює внутрішні ресурси організму, покращує загальне самопочуття, лікуються супутні захворювання внутрішніх органів, може покращитись зір, памятьвилікуватись хронічні захворювання носоглотки. Кількість голок, що використовують при цьому за сеанс  може бути в залежності від поставленої мети від 15-20 до 50 і більше. Використовуються , як правило спеціальні  лицеві одноразові голки, які ставляться через спеціальну трубочку так, що момент уколу практично не відчутний. Спеціальну косметологічну відпустку можна не брати. Не виключені невеликі синці в області уколу(зустрічаються рідко). Боятися Їх не потрібно – це свого роду аутогемотерапія, ще й в біологічно активній точці.    Прогресивні інноваційні розробки в області косметології, здоров’я пропонує компанія Guna (Італія) Guna ( Італия).Препарати для гомеомезотерапії,  такі як MADE , COLLAGEN і Omeoformula розроблені  ведучими італьянськими професорами - дерматологами і гомеопатами на фармацевтичному  заводі в Мілані, відповідають самим високим медичним стандартам, в том числі мають сертифікацію GMP і ISO 90001

Дія на організм відбувається за допомогою гомеопатичних засобів, а також гармонічно збалансованих вітамінно - ферментних комплексів, мікроелементів, колагену, гіалуронової кислоти, фітопрепаратів в гомеопатичній дозі. Препарати не визивають алергічних реакцій, не містять гормонів, передбачають довготривале використання, підходять для всіх типів шкіри, оптимально збалансовані, не мають вікових обмежень, в Їх складі тільки натуральні компоненти. На сьогоднішній день це один із найбільш жаданих методів естетичної корекції, який дозволяє ефективно відновити шкіру, підвищує процеси регенерації шкіри і сприяє продукції свого колагену і еластину, а також усунення мілких зморшок, відновленню бар’єрної функції шкіри. Колагеном, наприклад не виповняються зморшки, а його введення в мікро дозах стимулює продукцію власним організмом колагену в проблемних зонах.

Вводити препарати можна як гомеомезотерапію, так і за допомогою фізичних методів: фонофорезу, елекрофорезу, магнітофорезу.   Гомеомезотерапія – ін’єкційний метод введення препаратів в біологічно активні точки і проблемні зони (гомеосиніатрія + мезотерапія). Дія на точки дозволяє продовжити ефект від введення препаратів і  фокусуватись на певних зонах, що дуже важливо при виконанні антивікових програм.

  Крім цього, точки меридіанів печінки, жовчного міхура, нирок, кишечнику, включені в рецепт сприяють очищенню організму, точки на меридіані шлунку, підшлункової залози –вирішенню проблем набряку тканин, ожиріння, целлюліту. При дії на меридіани серця, головного мозку можна значно покращити мікроциркуляцію в тканинах. Виконує такі процедури лікар – рефлексотерапевт.

  Курс ревіталізації залежить від віку: від 10 до 15 сеансів. Процедури проводяться два рази в неділю першу неділю , дальше один раз в неділю. Підтримуюча терапія 1 раз в 2-3 місяця, або раз в місяць

 Супроводжуюча терапія в домашніх умовах – препарати серії anti-aging в виді гранул, фітопрепарат для корекції дисгормональних порушень, які приймають всередину, для супутніх проблем шкіри, волосся, нігтів, зайвого апетиту, ожиріння. Чудові засоби серії кремів Natur, специально розроблені дляоновлення водно-жирового балансу и пружності шкіри, а также для боротьби з пігментацією. В серії чотири креми: Natur 5 – для схильної до гіперпігментації і куперозу шкіри, Natur 4 – для оновлення жирового балансу, Natur 3 – для оновлення тонусу и пружності шкіри молочных залоз, Natur 2 – поживний і зволожуючий и крем для вікової шкіри.

Програми естетичної медицини з використанням інєкційних препаратів.

ПрограмаПрепарат і їхх оптимальне сполученняНаправленніть дії
Зморшки


Madе

+Guna-Collagen:зморшки і ревіталізація шкіри

+Omeoformula 3: натуральний біоліфтинг обличчя

+Omeoformula 1: лікування подвійного підборіддя

+Omeoformula :anti-aging для жінок від45 до 70 років


Зморшки обличчя і шиї

Покращення тургору шкіри

Локальний догляд за старіючою шкірою

Зморшки

Guna-Collagen

+Madе: зморшки і ревіталізація шкіри

Зморшки обличчя і шиї

Покращення тургору шкіри

Рубці і шрами

Стимуляція сполучної тканини
Локальне ожиріння

Omeoformula 1

+Omeoformula 2:ожиріння і целлюліт

+Omeoformula 3:ожиріння і дряблість тканин

+Made: подвійне підборіддя

Локальне ожиріння

Ожиріння всього організму
Целлюліт
 

 

Omeoformula 2

+Omeoformula 1: жиріння і послаблення тонусу тканин

+Omeoformula 3: мішки під очима, целлюліт і послаблення тонусу тканин

+Omeoformula1+made: натуральний біоліфтинг обличчя

Целлюліт

Набряк тканин
Дряблість шкіри

Omeoformula 3

+Omeoformula 1: жиріння і послаблення тонусу тканин

+Omeoformula 2: мішки під очима, целлюліт і послаблення тонусу тканин

+Omeoformula 4: ліфтинг грудей і покращення тонусу

+ Made: натуральний біоліфтинг обличчя

Тонус тканин

Ослаблена шкіра

Відновлення тканин

   Зміцнення сідничних мязів
Пружність грудей

Omeoformula 4

+Omeoformula 3:

Підтяжка і тонус грудей

Made: anti-age для жінок від 45 до 70років

Груди-зміцнення і відновлення тканин

Венозна недостатність і набряки ніг


Omeoformula5

+ Omeoformula 1: ожиріння і венозна недостатність .

+Omeoformula 2: целлюліт і венозна недостатність .

Венозна недостатність і набряки ніг

Заслуговує уваги апітерапія. Продукти бджолярства з точки зору східної медицини відноситься до енергетичної категорії тепла-жару. Доцільно використовувати їх як всередину, так і зовні  в виді масок, медового масажу. За допомогою продуктів бджільництва (меду, перги, квіткового пилку, прополісу) Ви не тільки попередите стрес, а і покращите самопочуття, нормалізуєте імунітет. Вони мають в своєму складі велику кількість мікроелементів, вітамінів, біологічно активних речовин. А такі продукти як маточне молочко, трутневий розплід, екстракт воскової молі мають явний омолоджуючий ефект. Бджолина отрута нанесена на область зморшки, біологічно активні точки може рахуватись різновидом рефлексотерапії.В профілактиці і боротьбі зі старінням важливо:

  • На перший план ставити емоційний і ментальний фактор – вчіться в цьому житті бути щасливими.;
  • Розпочинайте з порядку і догляду в середині організму. Без здорового і доглянутого організму не буває здорової і доглянутої шкіри.
  • Максимально мобілізуйте внутрішні ресурси організму, а потім переходьте до зовнішніх факторів дії на організм.
  • В першу чергу звертайтесь до природних засобів; в останню –до хімічних, що містять консерванти та інші шкідливі речовини.
  • Пам’ятайте – в русі життя; поки Ви рухаєтесь і бажаєте, Ви здорові, молоді і щасливі. Якщо Ви ліниві, у Вас сидячий, або лежачий на дивані спосіб життя ви заробляєте комплекс хвороб, які вписуються в Синдром Сидячої (Лежачої) Смерті і Старості.