Фітотерапія

 


       Звертаючись до ПРИРОДИ, ми насамперед маємо в виду цілющі властивості рослин.Воістину безмежні можливості заклав Творець в рослинах, квітах, їх корінцях і листях.Спектр дії фітотерапії наскільки великий, що на певних стадіях захворювання ми можемо забути про фармакологічну медицину, а на певних стадіях значно знизити дозу медичних препаратів.Розпочинати лікування потрібно завжди з більш простих засобів, які дає нам сама Природа, залишивши більш складні на крайній випадок. Інакше до більш складних (антибіотиків, наприклад) швидко виникне привикання, організм розучиться виздоровлювати, захворювання прогресує і на «крайній випадок» у Вас не буде резерву.А при правильному підборі природних методів лікарем  і Вашій наполегливості «крайні випадки» не наступають. Гармонія, що закладена в Природі передається Вашому організму. Прийде Гармонія – прийде і Здоровя.

Якщо Ви вирішили потоваришувати з фітотерапією, пам’ятайте:.

  1. Не займайтесь самолікуванням. В любої лікарської рослини є свої показання і протипоказання. Частина із них в певних дозуваннях може бути ядовита. Багато лікарських рослин протипоказані вагітним. Враховувати всі особливості призначення може тільки дипломований спеціаліст.
  2. Замість готових аптечних зборів лікарських рослин, що пройшли механізовану обробку, зібрані автоматичним шляхом надавайте перевагу зборам фітотерапевтів із трав зібраних вручну з любов’ю, в певну пору року, в певний час дня, при певних погодних умовах, в певну фазу місяця, в екологічно - чистих зонах.
  3. Не приймайте один і той же збір, одну і ту ж траву більше чим два тижні. До фітопрепаратів, як і до медикаментозних препаратів організм рано чи пізно привикає. Трави періодично потрібно міняти, робити перерви в їх прийомі.
  4. Дотримуйтесь строго дозування. Є велика різниця – одну, чи дві ложки Ви заварили, різниця в дії. До більш «міцного» напитку організм швидше привикне і перестане на нього реагувати. Одні збори можна розводити окропом і пити як чай (відхаркуючі, уроантисептичні, наприклад), інші (жовчогінні) в прописаному розведенні по пів склянки, або по третині.
  5. Дотримуйтесь часу прийому. Є лікарські рослини, які строго потрібно приймати за 20-30 хв. до їжі, є – в проміжках між прийомами їжі, є –після їжі. Якщо прийняти, наприклад, жовчогінний збір на голодний шлунок  через пів години не поїсти, то жовч, що виділилась  може визвати подразнення, запалення і навіть утворення виразки в 12-палій кишці.  Трави, що обволікають, мають протизапальну дію на шлунок краще приймати між прийомами їжі. Сечогінні збори потрібно закінчити приймати не менше чим за 2-3 години до сну.
  6. Дотримуйтесь технології заварювання. Збори, що мають в своєму складі плоди, кору, коріння заварюються довше. Чайник в якому заварюйте траву повинен бути фарфоровим, скляним, в крайньому випадку емальованим. Краще користуватись водяною банею (чайник над чайником). А якщо лінь – пам’ятайте про термос, він врятує ситуацію. Не забудьте процідити траву через вказаний проміжок часу – пів години, годину, інакше в відвар адсорбуються зайві, непотрібні речовини, концентрація відвару буде інша.
  7. Памятайте: « Хто хоче – шукає можливості, хто ні – причини.» Будьте оптимістом, вірте, шукайте можливості.