Апітерапія – лікування бджолами, бджолиними вжалюваннями та продуктами бджільництва. Це ще одина природна скарбниця здоров’я та потужний арсенал методик лікування багатьох хвороб.
     Мед – це не просто продукт харчування бджіл, а і універсальний захист, що є продуктом переробки нектару квітів. Нектар - це солодкі виділення для принади бджіл.
     Від холоду і голоду захищають вуглеводні: калорійність меду – 400ккал на 100гр. І це при повному засвоєнні його організмом.
     Від слабкості захищає дивна колекція медових вуглеводнів, які попадаючи в організм, продовжують перетворюватись один в одного, виділяючи енергію і очищуючи організм від токсинів.
    Захист від мікробів – ще один результат взаємодії вуглеводнів і ферментів. Мед довготривалий час зберігається при кімнатній температурі, часто використовується для консервації. На протязі декількох діб в меді помирають збудники самих різних захворювань, в тому числі і Helicobacter pylori, що є основною причиною розвитку виразкової хвороби і раку шлунку.
     А ще мед – кращий засіб для здоров’я і хорошого настрою. По складу мікроелементів мед близький до плазми крові.  В давнину під час весілля молодим в якості подарунка вручали  бочку меду, яку потрібно було з’їсти в перший « медовий» місяць життя. У всі віка мед використовували як сильний афродизіак – для підвищення чутливості і потенції. До того ж особлива здатність і потужна енергетика формували в молодому подружжі особливу гармонію для того, щоб зачаття пройшло добре, вагітність без ускладненнь, а дитина щоб народилась здоровою.
     Медовий масаж. Масаж з використанням меду і спеціальної масжної техніки дозволяє швидко і якісно покращити кровообіг, знімає м’язову напругу, біль, сприяє розсмоктуванню надлишкової сполучної тканини, рубців, значно покращує обмін речовин, сприяє виведенню шлаків. Дякуючи цьому, широко використовується в лікуванні остеохондрозу хребта, больових синдромів, що супроводжуються м’язовим напруженням, захворювань легень та бронхів, контрактур суглобів, а також целлюліту.
     Прополіс – це клейка речовина, зібрана з бруньк і листків дерев і перетворена бджолами в унікальну речовину, що має потужню антибактеріальну, противірусну і протигрибкову дію, має імуномодулюючі, знеболюючі властивості, благодійно діє на обмінні процеси в сполучній тканині, має протипухлинну, радіопротекторну і антитоксичну дію. Він яскраво проявляє свою активність проти таких небезпечних збудників , як мікобактерія туберкульозу, віруси герпесу, грипу, гепатиту. Дякуючи здатності очищати і регенерувати клітини, оновлювати їх роботу, виводить із організму гіпероксиданти і вільні радикали, прополіс тормозить старіння, підсилюючи потенціал організму і збільшуючи тривалість життя.
     Бджолина обніжка. Пилок. Пилок – це чоловічі клітини рослин, що надають імпульс зародженню нового життя. Пилок – основний елемент раціону бджолиних личинок. Це природний концентрат до складу якого входять білки, багато вітамінів, цінні мінеральні речовини і мікроелементи, і повний набір незамінних вільних амінокислот. Особливі ферменти, що входять до складу пилку, проникають в ядро клітини і поновлюють пошкоджену ДНК. По суті  ферменти пилку  працюють як стовбурові клітини, але на більш глибинному рівні – рівні генотипу. Вони не заміщають собою пошкодженні клітини. Вони виконують функцію живої води – зберігають і поновлюють клітини, продовжуючи строки їх життя.
    Перга. Бджолиним хлібом бджолярі називають пергу. Перга – бджолині «консерви» - пилок, зібраний в соти про запас. На відміну від тільки що зібраного пилку рослин, перга більш ретельно оброблена ферментами і потім змішана з медом.
                    Використання перги в якості продукту харчування :
•    Стимулює процеси  оновлення і синтезу в тканинах;
•    Підвищує психічну і розумову діяльність;
•    Стимулює травлення;
•    Підвищує стійкість до стресів;
•    Стимулює кровотворення, підвищує рівень гемоглобіну;
•    Підвищує імунитет;
•    Зприяє регенерації тканин;
•    Процесам омоложення;
•    Нормалізації артеріального тиску;
•    Нормалізації сну;
•    Підвищенню потенції;
•    Нормалізації обміну речовин;
•    Оновленню функцій ослабленного організму.
     Віск – продукт, який бджола продукує як і мед , і пророліс, сама. Воскові соти - ідеальна тара для зберігання продуктів бджільництва. Дякуючи антибактеріальним і протигрибковим властивостям воску, мед не бродить до зізрівання, а пилок не покривається плісінню при підвищенні вологості в гнізді.Віск здатний зберігати свої якості на протязі столітть. Куски віску, найдені в єгипетських пірамідах, мали характерний запах і м’ягкість.В медицині віск, як звичайний, так і гірний – озокерит, застосовується в теплолікуванні в виді аплікацій, які наносяться на різні ділянки тіла.                  
     Маточне молочко. Добре відомий факт: робочі бджоли, які волею долі живляться не тільки медом, а і пилком, живуть в 6 раз довше відведеного їм строку. Тобто – 240-270 днів відносно 40-45 днів. А ось матки, які живляться виключно маточним молочком, живуть до 7-8 років. Строк їх життя в 65 раз більше, чим у звичайних бджіл. Маточне молочко – секрет залоз робочих бджіл – годівниць, що виділяється ними в особі соти – маточники, в яких розвиваються бджолині матки. Це дуже насичена  живильна суміш унікального складу – в ній присутні всі відомі амінокислоти, жирні кислоти, більше 100 мінеральних сполук, вітаміни. Маточне молочко діє дуже наглядно і швидко : стимулює ріст і розвиток, підвищує життєвий тонус, активізує обмін речовин, нормалізує роботу ендокринної системи. Як наслідок – потужна позитивна дія на всі системи організму.
                   Маточне молочко:
•         Допомагає збільшенню м’язів;
•         Нормалізує склад крові;
•         Нормалізує процеси обміну;
•         Стимулюється потенція, підвищується активність. Дослідження показали, що маточне молочко – важливий фактор профілактики захворювань передміхурової залози.
•         Рекомендується вагітнім жінкам і годувальницям груддю – сприяє нормальному протіканню вагітності і підвищенню лактації.
•         Сприяє нормалізації артеріального тиску, покращенню сну, пам’яті  та апетиту.
•         Знімає втому, покращує працездатність.
•         Маточне молочко признане в якості натурального продукту харчування для профілактики атеросклерозу, під час відновлювального періоду після інфаркту міокарда і інсульту.
•         Накінець, маточне молочко просто відмінно впливає на Ваш іммунітет – це защита від раку і попередження мутацій, збереження молодості і просто захист від хвороб.
      Бджолина отрута . Знайомство з людьми, які вдало пережили свій сотий день народження показало, що більша частина цих людей – 80% близькі до бджільництва. Секрет їх довголіття в тому, що на протязі всього життя вони одержували бджолині вжалення. Відомо, наприклад, що бджолярі, дякуючи постійним вжаленням не боліють на атеросклероз і гіпертонію. Апітоксин знижує концетрацію холестерину  крові.Позитивні сторони застосування бджолиної отрути – висока ефективність і потужна стиммуляція іммунної системи – підсилення захисних сил організму, які дозволяють організму долати хвороби. Дякуючи зниженню в’язкості крові і зменшенню тромбоутворення бджолиний яд корисний в профілактиці тромботичних ускладненнь різної локалізації.
Бджолина отрута тонізує, знижує дію стресу на організм, покращує сон. В результаті до  пацієнта вертається бадьорість і душевна рівновага. Відмічена знеболююча дія яду. Апітоксин допомогає в зниженні зайвої ваги, має     омоложуючу дію.
В медицині бджоловжалювання використовується як метод рефлексотерапії - бджілоксадять на біологічно активні точки і зони.
      Хітозан – речовина, що виділена із хітинового покриття бджіл. Використання хітозану дуже ефективно через його здатність до адсорбції, плівкоутворюючої та протизапальної здатності.
               Хітозан:
•         При використанні в їжу виводить із організму шкідливі речовини, не зачіпаючи корисних;
•         Сприяє зниженню високого рівня холестерину;
•         Зменшує всмоктування шкідливих речовин і є засобом профілактики захворювань шлунково-кишкового апарату і цукрового діабету;
•         Покращує мікроциркуляцію крові;
•         Активізує загоєння опікової поверхні та поверхні ран без утворення рубців;
•         Прекрасна основа для програм корекції зайвої ваги.
      Трутневий розплід. Трутневе молочко. Бджолиний розплід – це личинки робочих бджіл і трутнів. Секрет розплоду в тім, що це практично чистий білок з унікальним складом амінокислот, ненасичених жирних кислот, водорозчинних (група В) і жиророзчинних (А, D,E) вітамінів.Це відмінний засіб для боротьби зі стресом. Трутневе молочко стимулює утворення гормонів , що відповідають за активність і сексуальність, сприяє швидкому відновленню енергії, маси м’язів, чоловічої сили і. доброго настрою.
      Екстракт воскової молі. Воскова міль – комаха шкідник, личинки якої харчуються воском і медом. Багато бактерій мають захисну оболонку, що  по якості нагадують віск, тобто дуже стійку до хімічних речовин і антибіотиків. Травні ферменти воскової молі розщеплюють оболонку мікробів, роблячи їх «беззбройними». Серед таких мікробів і злий ворог людства – мікобактерія туберкульозу. Крім цього, екстракт воскової молі має імуномодулюючі властивості.
     Ферменти воскової молі успішно розщеплюють ще одну воскоподібну речовину – холестерин, при цьому укріплюють судини і серце, що сприяє нормалізації артеріального тиску.
     Препарат допомагає розсмоктуванню рубців, злук, регенерації і оновленню тканин, має омоложуючу дію.
     В народі давно знали про цілющі властивості личинок воскової молі. Їх призначали чахоточним хворим, кволим старим людям, бездітним жінкам.
     В наш час екстракт воскової молі успішно застосовується при лікуванні безпліддя.
     Багаточисельні позитивні результати при лікуванні онкопатології; покращення стану наступає навіть при запущених стадіях раку.
     З точки зору східної філософії –  мед та інші продукти бджільництва відносяться до енергії тепла, жару, бажання, радості та щастя. Тому з успіхом застосовуються для лікування простудних хвороб, ослаблених хворих, астено- депресивних станів. Зібрані з самого прекрасного на землі – з квітів, вони є еліксиром здоров’я, молодості, енергії, бадьорості та хорошого настрою.